Podejmowane w czasie studiów praktyki uważa się za jedno z najważniejszych działań profesjonalnych, w jakich uczestniczą studenci w trakcie realizacji programu nauczania.

Praktyczne działanie, przy wykorzystaniu wiedzy teoretycznej, daje poczucie bycia na właściwym miejscu. Może je zapewnić właśnie praca, w której możemy się sprawdzić i skonfrontować swoją wiedzę z praktycznym jej wykorzystaniem.

Postaw sobie cel

Praktyki studenckie z założenia mają wzbogacić proces dydaktyczny. Jednak, aby tak się stało, powinny być w przemyślany sposób wybrane. Jak to zrobić? Najważniejszy jest cel, jaki chcemy osiągnąć.

Jeżeli chcemy od razu trafić do swojego przyszłego pracodawcy, musimy bardzo solidnie przygotować się do rekrutacji. Chodzi nie tylko o wiedzę teoretyczną, jaką możemy zaprezentować w pracy, ale również dokładne rozpoznanie firmy, do której startujemy: jej zadania, struktura, rola na rynku i osiągnięcia. To wszystko ułatwi rozmowę rekrutacyjną, a następnie samą pracę.

Każda praktyka może być też jedynie kolejnym punktem w naszym CV. To też bardzo istotny cel, gdyż im więcej w CV różnorodnych praktyk, tym większe doświadczenie. To także ważny atut przy szukaniu pracy. Obecnie pracodawcy wolą wybierać absolwentów, którzy mają różnorodne doświadczenia.

Zobacz cały artykuł na portalu pracuj.pl