Aplikacje mobilne towarzyszą nam już każdego dnia, usprawniając nasze funkcjonowanie czy umilając nam czas. Jak się okazuje, mogą również pomagać w poszukiwaniu pracy. Instalując taką aplikację, zyskujesz narzędzie do znalezienia wymarzonej pracy, niezależnie od tego, co robisz i gdzie aktualnie się znajdujesz. Wystarczy, że wykonasz kilka prostych działań w swoim smartfonie, by odpowiedzieć na ogłoszenie.

 

Co zyskujesz dzięki aplikacji mobilnej?

Czy zdarzyło Ci się stracić okazję do podjęcia atrakcyjnej pracy, bo zbyt późno odpowiedziałeś na ogłoszenie? Warto być na bieżąco, jeśli chcesz osiągnąć zadowalające rezultaty.

  • masz stały dostęp do najnowszych ofert dopasowanych do Twoich preferencji,
  • możesz odpowiedzieć natychmiast, wysyłając CV,
  • możesz monitorować status Twojego zgłoszenia,
  • skracasz czas przeznaczony na poszukiwanie zatrudnienia.

 

W czym tkwi sekret skutecznych poszukiwań?

Aplikacja to praktyczne narzędzie, które ułatwia wyszukiwanie ofert i udzielanie odpowiedzi w krótkim czasie. O tym, czy poszukiwania okażą się efektywne, decyduje w dużej mierze:

  • Selekcjonowanie ogłoszeń

Więcej nie znaczy lepiej. Nie musisz odpowiadać na każde ogłoszenie, nawet jeśli bardzo potrzebujesz pracy. Ważne, żebyś spełniał wymagania stawiane przez pracodawcę i wybierał ogłoszenia zgodne z Twoimi oczekiwaniami i celami.

  • Personalizowanie CV

Warto zadbać o to, by z treści Twojego życiorysu wynikało, że jesteś odpowiednim kandydatem na wolne stanowisko. Możesz to wykazać, eksponując określone doświadczenia i kwalifikacje. Przeanalizuj oczekiwania podane w ofercie i odnieś się do kwestii, które mają znaczenie dla potencjalnego pracodawcy.

  • Przygotowanie do rekrutacji

O sukcesie w poszukiwaniach może zadecydować również Twoje przygotowanie do spotkania z rekruterem, tzn. wiedza na temat firmy, umiejętność opowiadania o sobie – wskazywania mocnych i słabych stron itp.

Aplikację, która spełnia wszystkie podane wyżej kryteria, można znaleźć pod adresem:

https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/aplikacja-mobilna-sposob-na-szybkie-znalezienie-pracy/