Oferta praktyk na stanowisku:

Wolontariusz/wolontariuszka w programie wolontariatu wytchnieniowego Stowarzyszenia Mudita

O NAS

Stowarzyszenie Mudita pomaga bliskim osób z niepełnosprawnościami. Chcemy otoczyć rodziny osób z niepełnosprawnościami siecią wsparcia i zadbać o ich podstawowe potrzeby: do odpoczynku, wsparcia psychologicznego, informacji - po to, żeby żyło im się łatwiej. W programie wolontariatu wytchnieniowego łączymy rodziny z wolontariuszami/wolontariuszkami, którzy/które raz w tygodniu spędzają czas z dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością albo wspierają ich w codziennych obowiązkach. Dzięki kilku godzinom takiej pomocy, pozostali członkowie rodziny mogą odpocząć, załatwić dawno zaniedbane sprawy i zatroszczyć się o siebie.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Twoim zadaniem będzie:

- spędzanie czasu z dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością: wyjście na spacer lub plac zabaw, rozmowa, organizacja czasu, gry i zabawy, czytanie książek,

- Dokładny zakres zadań ustalany jest zależnie od potrzeb rodziny

- Możliwość realizacji własnych pomysłów.

KOGO SZUKAMY?

Ta oferta jest dla Ciebie, jeśli:

- jesteś dyspozycyjny/a od dwóch dni w tygodniu po dwa dni w miesiącu (przez ok. 2-3h),

- utożsamiasz się z misją naszej organizacji,

- mile widziana znajomość tematyki niepełnosprawności.

CO OFERUJEMY:

- możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w pracy z dziećmi lub dorosłymi osobami z niepełnosprawnością,

- opiekę merytoryczną koordynatora, superwizję, wsparcie w bieżących trudnościach i wątpliwościach,

- możliwość rozwoju i pracy w zespole,

- satysfakcję i poczucie zmieniania świata na lepszy,

- umowę wolontariacką i zaświadczenia niezbędne do realizacji stażu lub praktyk.

Chcesz razem z nami dawać wsparcie tym, którzy na co dzień troszczą się o swoich bliskich z niepełnosprawnością?

Prześlij zgłoszenie/CV wraz z klauzulą RODO (!) na adres:

www.stowarzyszeniemudita.pl

facebook.com/stowarzyszeniemudita

Załączniki:
Pobierz plik (2.pdf)2.pdf