Tradycyjnie, jak co roku, Biuro Karier Wyższej Szkoły Europejskiej aktywnie włącza się w Ogólnopolski Tydzień Kariery, który w tym roku został poświęcony zagadnieniom rynku pracy.

Nasze spotkania zaczynamy już 20 października od wykładu Decyzje edukacyjne i zawodowe w szerszej perspektywie: Rola tworzenia własnych strategii na rynku pracy. Prowadzący wprowadzi nas w zagadnienia kompleksowego myślenia o własnej karierze i znaczeniu podejmowania działań w dłuższej perspektywie. Patrząc nie tylko na polski i europejski rynek pracy, postanowiliśmy przyjrzeć się, gdzie jeszcze można szukać pracy. Naszą uwagę przykuł kontynent ostatniego Mundialu – Ameryka Południowa. Organizacja tego wykładu zbiegła się w czasie z medialnymi doniesieniami o polskich inwestycjach na tamtejszych rynkach. Zaproszony przez nas gość – pani Silvana Gomez pokaże nam możliwości zatrudnienia, jakie rynki te oferują europejczykom.
Rynek pracy ulega zmianom właściwie rok rocznie. Wydaje się, że coraz trudniej podejmować działania, które w perspektywie przyniosą wymierne efekty. Podejmiemy ten wątek, próbując się przyjrzeć zagadnieniom stałości wyborów z perspektywy zawodu. Spotkanie poświęcone transferowi kompetencji poprowadzi pan Wacław Kisiel-Dorohinicki, doradca zawodowy w Biurze Karier WSE.
Temat tegorocznego OTK Zaprzyjaźnij się z rynkiem pracy chcielibyśmy pokazać również z innej strony – z perspektywy nowych technologii. Spotkanie z panem Zbigniewem Brzezińskim poświęcone będzie wirtualnej rzeczywistości oraz szansom i zagrożeniom, jakie ona ze sobą niesie.

Szczegółowy program Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery WSE 2014 pobierz z załącznika poniżej!